2.9.2011

Charakteristika tmelu

K tmelení používáme výhradně Srubařský tmel WOODCHINK, který je speciálně vyvinutý pro tmelení spár srubů a roubenek a to jak v exteriéru, tak v interiéru.

Tmel vytváří plastickoelastickou hmotu s hrubozrnnou, (štukovou) strukturou, díky které se povrch po vytvrdnutí neleskne a vypadá tak přirozeně.  

Tmel po zaschnutí zůstává stále elastický. Díky tomu vyrovnává pohyby dřeva, které jsou většinou zapříčiněny proměnlivou vlhkostí ve dřevě (bobtnání či sesychání dřeva). U tmelu nedochází ke vzniku prasklin, odpadávání a vydrolování kousků materiálu jako u tradičních materiálů. 

Tmel je mrazuvzdorný, odolný proti plísním, houbám a dřevokaznému hmyzu. Dále vykazuje vysokou odolnost vůči ultrafialovému záření.

Mimo tmelení hlavních spár ho lze použít k utěsnění trhlin a prasklin v trámech či kulatině, k utěsnění koutových spár, spár kolem oken, dveří a podobně.

Tmel se vyrábí v šesti barevných odstínech. Po zaschnutí je přetíratelný běžnými vodou ředitelnými a rozpouštědlovými barvami (kromě nitrocelulózových a epoxidových).

 

Vzorník barevných odstínů tmelu Woodchink

Na monitorech monitorech se může barevný odstín lišit v závislosti na nastavení jasu použitého zařízení apod. Pokud budete chtít vidět tmely ve skutečnosti, zašleme vám zdarma leták, na kterém jsou jednotlivé vzorky tmelů nalepeny.